Dnia 11 października 2024 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w auli naszej szkoły zgromadzili się znamienici goście: przedstawiciele Rady Gminy (p. Monika Fabisiak sekretarz Gminy Osięciny, p. Izabela Grzegórska- wiceprzewodnicząca Rady Gminy Osięciny), Rady Rodziców, nauczyciele emerytowani, dyrekcja i grono pedagogiczne, pracownicy szkoły.
Na początku spotkania głos zabrał dyrektor p. Andrzej Polaszek, który w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie pracy nauczyciela:
„Nauczyciel to nie tylko zawód, to także rola społeczna. Powinien mieć dużą wiedzę, być znawcą młodzieży, ale przy tym otwarty, szczery, o bogatej osobowości, skutecznie nauczać, być sprawiedliwym, pomagać słabszym, dbać o zdolnych. Ma pracować z poświęceniem, systematycznie się dokształcać, działać społecznie, osiągać wysokie wyniki nauczania, być przykładem, dążyć do ideału”.
Dyrektor podkreślił, że nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego regularnie uczestniczą w różnych formach doskonalenia zawodowego, a kierunki kształcenia wybierane są tak, aby sprostać współczesnym czasom: psychologia, integracja sensoryczna, terapia pedagogiczna czy wspomaganie pracy ucznia ze spektrum autyzmu. „Szkoła zajmuje czołowe miejsca w gminnych i powiatowych konkursach recytatorskich, ortograficznych, plastycznych, muzycznych, również kuratoryjnych i na szczeblu ogólnopolskim. Nasza placówka wyposażona jest w nowoczesne pomoce dydaktyczne, realizujemy liczne przedsięwzięcia, projekty”, a wszystko to podnosi jakość pracy szkoły. Dyrektor podkreślił, że jest to ciężka praca wszystkich nauczycieli, którym podziękował za poświęcenie i życzył dużo wytrwałości, wspaniałego rozwoju zawodowego i gratulował sukcesów.
Do życzeń dyrektora dołączyli się przedstawiciele Rady Gminy, a także p. Ewa Uwarzyńska, która w imieniu nauczycieli emerytowanych podziękowała również za zaproszenie.
W dalszej kolejności spotkania miała miejsce część artystyczna, które przygotowali uczniowie klas 8 (jak również ich młodsi koledzy) pod czujnym okiem wychowawców: p. Edyty Nowak, p. Beaty Gawrońskiej i p. Tomasza Cybulskiego. Oprawa plastyczna- p. Małgorzata Hejman. Słodki poczęstunek przygotowała Rada Rodziców.
Koncert muzyczny, który był upominkiem dla nauczycieli i pracowników szkoły, poprowadzili: Maria Ilecka i Bartosz Guźlewski. Na scenie odbyła się prezentacja talentów uczniowskich, a mamy ich niemało. Piękny, klimatyczny, pełen różnych melodii koncert bardzo spodobał się oglądającym. Na początek Jędrzej Rawski na pianinie zagrał „Wzgórze purpurowych wrzosów”, po nim z saksofonem wystąpił Patryk Łukomski, przy dźwiękach gitary wysłuchaliśmy „Fal Dunaju” Michała Gumińskiego, „Zegar Dziadunia” na klarnecie zaprezentowała Nadia Bączkiewicz, Wit Hołody umilił nam czas graniem na trąbce, Kinga Szwarc poiła nas dźwiękami znanej melodii „Czerwonego jabłuszka” na klarnecie, a Julia Wszołek (dziewczyna z gitarą) zaśpiewała „Czekam na znak”. Jakże pięknie „Wariacje dziecięce” na wiolonczeli odegrała Agnieszka Lewandowska, po niej zaś mocnym, cudownym głosem zabrzmiała Martyna Trawińska w piosence „Szary świat”. Koncert zamknął Antoni Mikołajczak grając na pianinie „Mazurka F-dur”. Młodym, utalentowanym artystom towarzyszył p. Tomasz Cybulski.
Koncert dostarczył wielu wzruszeń, był niezwykłą laurką dla wszystkich pracowników oświaty. Była to nie tylko okazja do międzypokoleniowego spotkania, ale przede wszystkim pokazanie talentów naszych wspaniałych uczniów.
Organizatorzy